اقدامات قبل از جراحی بینی

 اقدامات قبل از جراحی بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی : جراحی بینی امروزه یکی از شایع ترین جراحی های پلاستیک و زیبایی در سرتاسر دنیا محسوب می شود و شمار روز افزون این جراحی نشانگر محبوبیت آن می باشد.

در صورتی که جراحی زیبایی بینی توسط یک جراح بینی کارآزموده و حاذق صورت گیرد ، خواهد توانست مشکلاتی اعم از بزرگی یا کوچکی بیش از حد بینی ، افتادگی نوک بینی ، قوز بینی و غیره را به خوبی برطرف کند.

در جراحی زیبایی بینی نیز همچون دیگر اعمال جراحی زیبایی ، می بایست نهایت دقت را در رابطه با اقدامات قبل از عمل مد نظر داشت تا بدین ترتیب از بروز هر گونه مشکلی در حین عمل پیشگیری به عمل آورد.

توصیه ها و اقدامات قبل از جراحی بینی

در ابتدا باید به این مهم اشاره نمود که اساسی ترین اقدام قبل از هر عمل جراحی ای بویژه اعمال جراحی زیبایی ، انتخاب یک جراح متخصص و مجرب می باشد.

جراحی زیبایی بینی نیز از این قاعده مستثنی نیست ، چرا که نتیجه جراحی بینی ارتباطی مستقیم با میزان تجربه و تبحر جراح بینی دارد.

مصارف دارویی قبل از جراحی بینی :

مصرف داروهای رقیق کننده خون مثل ایبوپروفن و غیره که می توانند موجب تشدید خونریزی در حین عمل و بعد از آن شوند ، از 2 هفته قبل تا 2 هفته بعد از جراحی بینی باید به طور کامل قطع گردد.

 اقدامات قبل از جراحی بینی

قطع مصرف سیگار و الکل :

باید از 2 هفته قبل از عمل جراحی بینی ، کشیدن سیگار و مصرف الکل را به طور کامل متوقف نمایید ، زیرا فرآیند اکسیژن رسانی به خون در صورت مصرف الکل و سیگار با اختلال مواجه شده و در نتیجه منجر به افزایش ریسک اختلالات تنفسی در حین عمل می شود.

تغذیه قبل از عمل جراحی بینی :

به طور کلی به مدت 8 ساعت قبل از انجام عمل بینی نباید چیزی بخورید تا معده شما در حین عمل کاملا خالی باشد ، چرا که پر بودن معده ممکن است سبب بازگشت محتویات معده به مجاری تنفسی گردد و سلامت شما را به مخاطره بیاندازد.

استحمام قبل از جراحی بینی :

غالبا تا یک هفته بعد از عمل بینی امکان استحمام برای افراد وجود نخواهد داشت ، لذا می بایست روز یا شب قبل از جراحی بینی دوش بگیرید.

سایر اقدامات قبل از جراحی بینی

  • از دیگر اقدامات ضروری و مهم قبل از عمل بینی می توان به موارد ذیل اشاره کرد :
  • آقایان در روز جراحی ، می بایست ریش و سبیل خود را تراشیده باشند و با حداقل ریش و سبیل مراجعه کنند.
  • در رابطه با خانم ها نیز باید گفت که باید از داشتن هر گونه مواد آرایشی در صورت خودداری کنند و قبل از عمل ، صورت خود را به خوبی بشویند زیرا مواد آرایشی می تواند منجر به ایجاد آلودگی در حین عمل شود.
  • همراه داشتن وسایل فلزی مثل گیره سر ، ساعت ، گردنبند و غیره در روز عمل ممنوع می باشد.
  • کاندیدای جراحی بینی باید از نیم ساعت قبل از زمان تعیین شده و حداقل با یک نفر همراه ، به مرکز جراحی مراجعه کند.
  • پوشیدن لباس راحت ، گشاد و دارای دکمه یا زیپ در روز عمل بینی از موارد مهمی است که باید به آن توجه داشت ، چرا که در این صورت فرد بعد از جراحی بینی در هنگام پوشیدن لباس با مشکل مواجه نشده و بینی او تحت فشار قرار نخواهد گرفت.

پاسخ

3 × سه =

Call Now Buttonتماس با دکتر