تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

یکی از روش های رایج جوانسازی پوست که به دلیل ارزان بودن، تهاجم کم و تاثیر زیادی که بر زیبایی و جوانی پوست دارد، امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته است تزریق بوتاکس می باشد.

بوتاکس که نوعی سم بوتولینومی است توسط باکتری کلستریدیوم تولید می گردد. این باکتری موجب تولید پروتئین های مختلفی از نوع A  تا F  شده و از این طریق موجب شل کردن عضلات می گردد.

بنا به دلایل مختلفی همچون استفاده زیاد از عضلات صورت برای خندیدن یا اخم کردن و همچنین افزایش سن، با گذشت زمان چین و چروک هایی در صورت شکل می گیرند، ممکن است موجب عبوس و پیر به نظر رسیدن شما شود که این امر موجب کاهش اعتماد به نفس برخی از افراد می شود. امروزه و با پیشرفت علم پزشکی و تکنولوژی روش های بسیاری برای رفع این چین و چروک ها ایجاد شده که بهترین آن ها تزريق بوتاکس می باشد.

 

تزریق بوتاکس

 

عملکرد ماده بوتاکس

زمانی که فرد قصد می کند بخندد یا اخم کند این دستور با یک سیگنال عصبی از سمت مغز به عضلات صورت فرستاده شده و به این ترتیب حالت چهره تغییر خواهد کرد.

بعد از گذشت 3 تا 7 روز بعد از تزریق بوتاکس به عضله مورد نظر، راه ارتباطی سیگنال عصبی به عضله مسدود شده و به این ترتیب عضله توانایی حرکت خود را از دست خواهد داد و به همین دلیل چین و چروک کمتری در پوست ظاهر خواهد شد.

بهترین نقاط برای تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس در قسمت فوقانی صورت که چین و چروک بیشتری در آن وجود دارد تاثیر بهتری دارد. از جمله چین و چروک های شایع در این قسمت می توان به خط اخم موجود در بین دو ابرو، چین و چروک های پیشانی و خطوط موسوم به خطوط پنجه کلاغی در اطراف چشم ها اشاره کرد.

باید بگوییم که کاربرد بوتاکس تنها به رفع چین و چروک موجود در پوست محدود نشده و از آن می توان برای توقف روند تعریق زیر بغل و کف دست و پا اشاره کرد.

نحوه تزریق بوتاکس

ابتدا ناحیه تحت تزریق با استفاده از الکل ضدعفونی شده و برای انجام این روش جوانسازی پوست نیازی به بیهوشی یا استفاده از مسکن وجود ندارد.

بعد از ضدعفونی شدن ، میزان بوتاکس تعیین شده توسط سوزن های بسیار نازک و ظریف به ناحیه مورد نظر تزریق می شود.

مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس

  • یکی از مواردی که افراد باید بعد از انجام هر روش جوانسازی یا عمل جراحی به آن توجه کنند، نکات مراقبتی بعد از آن می باشد. از جمله مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس عبارتنداز:
  • یکی از مواردی که افراد بعد از انجام این روش به آن دقت نمایند، عدم لمس ناحیه تحت تزریق می باشد.
  • به مدت 24 ساعت از ماساژ دادن محل مورد نظر خودداری کنید، زیرا ماساژ دادن موجب پخش ماده تزریق شده به نواحی دیگر می شود.
  • به مدت چند روز از انجام فعالیت های سنگین خودداری کرده و الکل مصرف نکنید.

پاسخ

سیزده − یک =

Call Now Buttonتماس با دکتر