تزریق فیلر

تزریق فیلر

تزریق فیلر یکی از روش های زیبایی و درمانی است که با هدف از بین بردن اسکارهای پوستی، خطوط و چین و چروک های صورت انجام می شود.

زمانی که سن انسان بالا می رود به دلیل کاهش تولید کلاژن و الاستین، پوست شل شده و صورت انسان حجم خود را از دست داده  و به این ترتیب آثار منفی در چهره او نمایان خواهد شد. کاهش حجم بیشتر در نواحی اطراف دهان و لب، شقیقه ها و گونه ها دیده شده و چین و چروک هایی نیز در صورت ایجاد می گردد.

امروزه روش های بسیاری برای شادابی و جوانسازی پوست وجود دارد که تزریق فیلر یکی از محبوب ترین آن ها می باشد.

 

تزریق فیلر

 

انواع فیلر ها

  • هیالورونیک اسید: رایج ترین و پرکاربردترین فیلر مورد استفاده توسط پزشکان می باشد. این ماده در بدن انسان به طور طبیعی وجود داشته و در مایع اطراف چشم و بافت های همبندی بیشتر یافت می شود.

تزریق اسید هیالورونیک موجب سفتی پوست، رفع چین و چروک موجود در صورت و ترمیم آن ها و همچنین پر کردن خط اخم و خط لبخند می شود.

  • کلسیم هیدروکسید آپاتیت: نوعی از فیلر است که شبیه به ترکیب طبیعی موجود در استخوان های بدن انسان بوده و به منظور پر کردن خطوط و شیارهای عمقی به کار می رود.
  • پلی لاکتیک اسید: نوعی دیگر از فیلر است که موجب تحریک کلاژن سازی می شود. نتایج این نوع فیلر برای دیده شدن نیازمند گذر زمان هستند، زیرا عمل کلاژن سازی را در طول چند ماه انجام می دهند.

به طور کلی می توان گفت که از فیلرهای سفت برای تزریق به چانه و از فیلر های نرم تر برای قسمت هایی همچون لب ها استفاده می شود، اما در نهایت این پزشک شما است که تصمیم می گید از چه نوع فیلری برای شما استفاده کند.

مراحل تزریق فیلر

مرحله اول: ارزیابی پوست

در این مرحله وضعیت پوست و نسبت اجزا به دقت بررسی شده و سپس نواحی که نیاز به تزریق دارند مشخص خواهند شد.

مرحله دوم: بی حسی موضعی

در این مرحله نقطه ای که قرار است تزریق فیلر از آنجا صورت بگیرد به وسیله شوینده های ضد میکروبی پاکسازی شده و توسط پماد یا دیگر داروهای بی حسی به منظور کاهش درد ناشی از تزريق فيلر ، بی حس می گردد.

 

تزریق فیلر

 

مرحله سوم: تزريق فيلر در ناحیه مورد نظر

پزشک میزان ژل مورد نیاز را توسط سرنگ های مخصوصی که بسیار ظریف و نازک هستند به نقطه مورد نظر تزریق می نماید. این کار به آرامی صورت گرفته و پزشک بعد از هر بار تزريق فيلر ، ناحیه تحت تزریق را ماساژ داده و تزريق فيلر را تا زمانی که نتیجه دلخواه حاصل شود ادامه می دهد.

با توجه به وسعت ناحیه مورد نظر، این روش جوانسازی پوست حدود 15 الی 30 دقیقه زمان می برد.

مرحله چهارم: پاکسازی نهایی و ریکاوری

مکان هایی که پزشک با استفاده از ابزارهای مخصوص علامت گذاری کرده بود پاک شده و سپس به منظور کاهش میزان التهاب و تورم پوست، بر روی آن یخ قرار داده می شود.

موارد منع تزريق فيلر

  • سابقه واکنش های آنافیلاکسی یا آلرژی
  • نقص ایمنی
  • اختلالات خونی و انعقادی
  • وجود التهاب و عفونت در ناحیه مورد نظر
  • دوران شیردهی و بارداری
  • اگزمای پوستی و ویتیلیگو
  • برخی از آتروفی های پوست ناشی از مصرف داروهای استروئیدی

کاربرد تزريق فيلر

تزريق فيلر کاربردهای متعددی دارد که عبارتنداز:

تزريق فيلر به زیر چشم

ناحیه زیر چشم افراد ممکن است بنا به دلایل مختلفی همچون وراثت، سیاه یا گود باشد که این امر موجب کاهش شادابی و جذابیت چشم ها شده و موجب کاهش اعتماد به نفس افراد خواهد شد، با تزريق فيلر می توان این مشکل را برطرف کرد.

 

تزریق فیلر

 

تزريق فيلر به لب

از گذشته تا کنون داشتن لب هایی درشت و حجیم یکی از ملاک های زیبایی چهره به شمار می رفته است، با انجام این روش می توان لب های نازک را حجیم کرده و همچنین مشکلاتی همچون عدم تقارن در لب ها را رفع نمود.

تزريق فيلر به دست ها

با گذر زمان نه تنها حجم صورت که حجم دست ها نیز کم شده و موجب پیر به نظر رسیدن آن ها می شود، با تزريق فیلر می توان حجم دست ها را بیشتر کرد.

نکاتی در رابطه با تزريق فيلر

فیلرها در واقع ژل هایی هستند که ساختار آن ها از موادی طبیعی همچون هیالورونیک اسید تشکیل شده و از نظر سختی و انسجام دارای درجات مختلفی می باشند.

این روش با حجیم کردن نواحی مختلف بدن همچون گونه ها و تاثیرات دیگری که دارد موجب جوانتر به نظر رسیدن افراد می شود.

تزريق فيلر موجب می شود که آب بهتر و بیشتر جذب بدن گردد به همین دلیل با انجام این روش، پوست رطوبتی عمیق خواهد داشت. هنگامی که رطوبت پوست زیاد باشد نشانه های پیری دیرتر در افراد ظاهر می گردد.

برخی از افراد دچار این باور غلط هستند که در صورت توقف تزریق فرد ظاهر بدی پیدا می نمایند در صورتی که چنین نیست.

 

تزریق فیلر

 

عوارض تزریق فیلر

در صورتی که برای انجام این روش جوانسازی پوست از بهترین برندهای موجود که دارای تاییدیه از سازمان غذا و داروی آمریکا هستند بهره گرفته شود، عوارضی همچون حساسیت در بیماران ایجاد نخواهد شد.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          میزان تجربه و تخصص پزشک به اندازه با کیفیت بودن فیلر مورد استفاده مهم است زیرا در صورت متخصص و مجرب نبودن پزشک ممکن است عوارضی همچون غیر قرینه شدن گونه ها یا بدشکل شدن لب ها در افراد ایجاد شود، بنابراین در انتخاب پزشک خود دقت بسیار زیادی صرف کنید.

در صورت انتخاب یک پزشک خوب و با وجدان که از بهترین نوع فيلر بهره می گیرد، فقط کمی التهاب ورم و در برخی موارد کبودی بعد از انجام این روش در فرد ایجاد می شود که به مرور زمان از بین خواهند رفت.

پاسخ

19 − 13 =

Call Now Buttonتماس با دکتر