جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی : افراد از گذشته تا اکنون به زیبایی خود اهمیت داده و همواره به دنبال راهی برای زیباتر شدن بوده اند و روش های مختلفی را برای تحقق این امر انجام داده و می دهند که یکی از شایع ترین آن ها جراحی بینی می باشد.

بینی به دلیل اینکه در مرکز صورت قرار داشته و برجسته تر از سایر اجزا است بیشتر از اجزای دیگر موجود در چهره جلب توجه کرده و وجود ایراد در ظاهر آن به خوبی مشهود خواهد بود.

از طرفی اجزای صورت بر زیبایی یکدیگر تاثیر گذاشته و تنها در صورت داشتن تناسب با هم، منجر به زیبایی بیشتر چهره فرد خواهند شد، لذا در صورتی که هنگام ایستادن در مقابل آینه احساس می کنید که بینی تان دارای ایراد بوده یا با اجزای دیگر صورت تان در تناسب نیست می توانید برای برطرف کردن این ایرادات به جراحان زیبایی بینی مراجعه کنید، به شرطی که ایرادات و مشکلات مشاهده شده به دلیل وسواس فکری نباشد.

 

جراحی بینی استخوانی

 

بینی استخوانی چه ویژگی هایی دارد؟

اولین مسئله ای که افراد باید در مورد بینی خود بدانند، نوع آن است که جراحان بینی با بررسی بینی به شما خواهند گفت که نوع بینی تان چیست.

نوع بینی عاملی است که در جراحی بینی محدودیت هایی ایجاد کرده و شدنی و نشدنی هایی برای جراح بینی به وجود می آورد که در برخی موارد دست او را بسته و به همین دلیل ایشان قادر به ایجاد نتایج دلخواه شما و حتی خود نخواهد بود.

باید بگوییم که اگر ساختمان بینی تان متشکل است از استخوان هایی محکم و قوی و میزان بافت چربی کم که پوستی نازک و با ضخامت کم روی آن را می پوشاند بینی تان استخوانی بوده و محدودیت زیادی برای جراحی بینی ندارد، زیرا استخوان های محکم بینی دست جراح بینی را برای ایجاد تغییرات باز گذاشته و پوست بینی تان این امکان را به افراد دیگر می دهد که تغییرات ایجاد شده در بینی شما را به خوبی مشاهده نمایند.

به همین دلیل است که در اغلب موارد نتیجه ای که از جراحی بینی استخوانی به دست می آید به مراتب بهتر و رضایت بخش تر از عمل جراحی بینی گوشتی است.

ایرادات بینی استخوانی چیست؟

ایراداتی که ممکن است در بینی های استخوانی وجود داشته باشند بسیار زیاد هستند ولی می توان گفت که شایع ترین مشکل موجود در این نوع بینی ها وجود قوز بر روی پل بینی می باشد، از دیگر ایرادات بینی استخوانی می توان به:

 • افتادگی نوک بینی
 • نامتقارن یا غیرقرینه بودن سوراخ های بینی
 • بیش از اندازه بزرگ بودن سوراخ های بینی اشاره کرد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی استخوانی

افراد دارای بینی استخوانی گمان می کنند که چون بینی آن ها غضروف های محکم و پوست ظریفی دارد حتماً نتیجه به دست آمده از جراحی بینی برای آن ها رضایت بخش خواهد بود در صورتی که چنین نیست و برای دستیابی به بهترین و مطلوب ترین نتایج از جراحی بینی استخوانی باید یک جراح بینی خوب را برای انجام این جراحی زیبایی برگزیده و مراقبت های بعد از آن را به دقت رعایت نمایند. در ادامه به تعدادی از نکات مهمی که افراد می بایست بعد از جراحی بینی به آن دقت کنند اشاره کرده ایم:

تغذیه بعد از عمل بینی

 • برای انجام جراحی بینی لازم است تا فرد تحت بیهوشی قرار گیرد، آثار این مواد بیهوشی ساعت ها در او وجود خواهد داشت. وجود آثار مواد بیهوشی در اشخاص موجب می شود که ورود هرگونه غذا و نوشیدنی به معده منجر به بروز حالت تهوع در آن ها شود لذا به مدت 4 ساعت از خوردن و آشامیدن بپرهیزید.
 • هرگونه حرکت در فک بالا موجب ایجاد فشار در بینی و در نتیجه تشدید تورم آن می شود لذا در روزهای ابتدایی بعد از جراحی بینی از خوردن مواد غذایی که به جویدن زیاد نیاز داشته و به فک بالا فشار می آورند خودداری کنید.
 • از خوردن نمک بپرهیزید زیرا سدیم موجود در آن موجب بیشتر شدن ورم بینی می شود.
 • رژیم غذایی خود را با قرار دادن آبمیوه های طبیعی، مواد حاوی فیبر، سبزیجات، میوه، ماهی و میگو غنی کنید.

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

 • به پشت و طاقباز خوابیده و به هنگام خواب زیر سر چند بالشت بگذارید. با این کار سر از سطح بدن بالاتر قرار گرفته و ورم بینی زودتر کاهش پیدا می کند.
 • به هیچ عنوان تا چند روز به پهلو نخوابیده و برای جلوگیری از غلت زدن های ناخواسته در خواب، در اطراف خود چند بالشت بگذارید.

 

 

استفاده از کمپرس بعد از عمل بینی

 • یکی از مواردی که در کاهش هر چه سریع تر تورم بینی تاثیرگذار است، استفاده از کمپرس می باشد.
 • به همین منظور از کمپرس سرد در 3 روز ابتدایی و در 3 روز بعدی از کمپرس گرم بهره بگیرید.
 • کمپرس را به مدت 15 دقیقه بر روی نواحی دارای تورم بگذارید و این کار را هر یک ساعت یکبار تکرار کنید.

رابطه زناشویی بعد از عمل بینی

هنگام برقراری رابطه زناشویی در بدن افراد به میزان زیادی هورمون هیجان تولید شده و میزان گردش خون در ناحیه سر و صورت افزایش می یابد که این امر ورم بینی را تشدید می نماید. به همین علت بهتر است افراد به مدت 2 هفته بعد از جراحی بینی از برقراری رابطه جنسی خودداری کنند.

هزینه جراحی بینی استخوانی

تعیین هزینه جراحی بینی استخوانی برای هر فرد با توجه به میزان ایرادات بینی متفاوت بوده و مشخص نمودن آن پیش از معاینه بیمار توسط جراح بینی امکان پذیر نیست.

در صورت تمایل برای آگاهی از هزینه دقیق به مطب دکتر سیما منتظر لطف الهی مراجعه کنید.

پاسخ

چهار + پانزده =

Call Now Buttonتماس با دکتر