جراحی بینی باز

جراحی بینی باز

جراحی بینی باز : به طور کلی جراحی بینی به دو صورت باز و بسته صورت می گیرد که هر یک از آن ها از مزیت های به خصوصی برخوردار می باشند. اما اینکه جراحی بینی از طریق کدام روش انجام شود به سلیقه و نوع مهارت جراح بینی بستگی داشته و انتخاب آن به عهده ایشان می باشد.

با این حال ما در این مقاله قصد داریم اطلاعات کافی در زمینه هر یک از این دو روش را در اختیار شما قرار دهیم تا با آگاهی و اطمینان بیشتر اقدام به جراحی بینی نمایید.

جراحی بینی باز

مقایسه جراحی بینی باز و بسته

در واقع در گذشته جراحی زیبایی بینی تنها از روش بسته انجام می شد ، اما رفته رفته و با پیشرفت تکنولوژی و همچنین علم پزشکی ، جراحی بینی بسته جای خود را به جراحی بینی باز داد. چرا که این روش از محدودیت هایی برخوردار بود و باعث می شد حین عمل دست جراح بینی چندان باز نباشد و امکان ایجاد تغییرات به حداقل می رسید.

در واقع عاملی که موجب تمایز جراحی بینی باز از بسته می شود ، محلی است که در آن برش ایجاد می شود. به طور کلی در جراحی بینی به روش بسته هیچ برشی در ظاهر و قسمت خارجی بینی ایجاد نمی شد و همین امر موجب می شد که دید جراح محدود باشد و امکان دسترسی کامل به ساختار داخل بینی وجود نداشت. به طبع در جراحی بینی بسته تنها ایرادات ساده بینی برطرف می شد و اغلب برای افرادی مناسب بود که بینی آن ها ایراد چندانی نداشت.

همچنین در روش بسته تورم و کبودی پس از جراحی در مقایسه با روش باز بسیار کمتر بوده و بیمار دوران نقاهت راحت تری را تجربه خواهد کرد.

اما در جراحی بینی به روش باز برش ها در قسمت میانی دو سوراخ بینی که اصطلاحا به آن کلوملا گفته می شود ایجاد می شوند و در صورت نیاز پوست بینی از روی استخوان برداشته خواهد شد. بنابراین جراح اشراف و دسترسی کاملی به ساختمان داخل بینی داشته و امکان ایجاد هرگونه تغییر پیچیده نیز وجود دارد.

جراحی بینی باز

در جراحی بینی به روش باز به دلیل دید کامل جراح و باز بودن بینی ، امکان بروز خطا هایی همچون عدم تقارن یا کج شدن بینی به حداقل یا حتی به صفر رسیده و به طور کلی غالبا افراد نتایج بسیار مطلوبی از جراحی بینی کسب خواهند کرد.

خانم دکتر سیما منتظر لطف الهی ، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و دارای بورد تخصصی از تهران ، از روش باز اقدام به جراحی بینی می نمایند و نتایج بسیار مطلوب و ایده آلی برای بیماران خود به ارمغان آورده اند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده نمونه کار های ایشان به صفحه اینستاگرام یا گالری تصاویر سایت مراجعه فرمایید.

پاسخ

3 × 3 =

Call Now Buttonتماس با دکتر