جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی

اگر پس از انجام یک بار عمل جراحی بینی ، به هر دلیلی از نتیجه عمل بینی ناراضی بودید، می توانید با گذشت یک سال و پس از ترمیم کامل بافت و اسکلت بینی ، برای جراحی بینی ترمیمی یا ثانویه اقدام کنید.

قبل از اقدام برای جراحی بینی ترمیمی به چه نکاتی باید توجه کنید ؟

انتظارات واقع گرایانه داشته باشید و با جراح بینی خود یک جلسه مشاوره داشته باشید. سپس با در نظر گرفتن تمام موارد تصمیم به جراحی ترمیمی بینی بگیرید.

نکته ای که باید به آن توجه کنید، این است که جراحی بینی ثانویه نسبت به عمل بینی اولیه، پیچیده تر خواهد بود.

گاهی ممکن است اسکلت بینی شما آنقدر سالم نباشد که قادر به تحمل عمل بینی مجدد باشد.

نباید بافت زخمی داخل بینی وجود داشته باشد یا در کمترین حد ممکن باشد.

در یک سال گذشته هیچ گونه جراحی بینی انجام نداده باشید . به عبارت دیگر باید یک سال از آخرین عمل جراحی بینی شما گذشته باشد.

اگر به هر دلیلی از عمل بینی قبلی خود ناراضی هستید به هیچ عنوان قبل از یک سال، پزشک خود را وادار به جراحی بینی ترمیمی یا ثانویه نکنید.

 

جراحی بینی ترمیمی

 

روش های انجام جراحی بینی ترمیمی :

رینوپلاستی ثانویه به دو روش باز و بسته انجام می شود. مدت زمان انجام جراحی بینی ترمیمی حدودا 5/1 الی 2 ساعت می باشد و ممکن است بیش تر از عمل بینی قبلی طول بکشد.

رینوپلاستی ثانویه به روش بسته :

 در این روش تمامی برش ها داخل بینی زده می شود و میزان تورم و کمبودی کمتر خواهد بود، در نتیجه دوران نقاهت بعد از انجام رینوپلاستی بسته ، کوتاه تر می شود.

رینوپلاستی ثانویه به روش باز :

در این روش ناحیه کلوملا ( ناحیه بین دو سوراخ بینی) را برش می دهند و پوست از روی اسکلت بینی جدا می کنند، در نتیجه جراح بینی دید بهتری برای اعمال تغییرات و اصلاح ایرادات بینی خواهد داشت.

چه مواردی با انجام جراحی بینی ترمیمی یا ثانویه برطرف خواهد شد ؟

  • رفع قوز بینی که با جراحی بینی قبل به خوبی برطرف نشده است.
  • اصلاح قوس بیش از حد و سربالا بودن نوک بینی
  • رفع کوتاه بودن نوک بینی
  • برطرف نمودن افتادگی نوک بینی

اقدامات قبل از انجام جراحی بینی ترمیمی :

اگر در اثر انجام جراحی بینی قبلی اختلالات تنفسی برای شما به وجودآمده باشد، جراح بینی نتیجه عکس برداری و سی تی اسکن از بینی و سینوس ها را از شما درخواست می کند. در غیر این صورت عکس برداری از بینی در زوایای مختلف انجام می گیرد تا جراح بینی نقص های ظاهری بینی را متوجه شود.

اگر برای انجام جراحی بینی ترمیمی یا ثانویه به جراح بینی دیگری مراجعه می کنید حتما اطلاعاتی را در مورد جراحی بینی اولیه خود در اختیار او بگذاريد تا تدابير لازم و برنامه ريزي شده جراحي  شما انجام شود.

در صورتی که برای انجام رینوپلاستی ثانویه احتیاج به بیهوشی دارید، قبل از انجام عمل بینی حتما آزمایشات و عكسهايي که جراح بینی از شما درخواست کرده است را انجام دهید.

پاسخ

شانزده − 4 =

Call Now Buttonتماس با دکتر