جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی

امروزه به دلیل افزایش متقاضیان جراحی بینی طبیعی ، رقابت و حساسیت بین پزشکان و جراحان برای هر چه طبیعی تر جراحی کردن بینی بیشتر شده است.

در جراحی بینی طبیعی ظاهر بینی فرد زیاد دستخوش تغییر نشده و سعی می شود که بینی از حد طبیعی خود کوچکتر نشود. شاید فقط با مقایسه تصاویر بینی بیمار قبل و پس از جراحی بینی بتوان به جراحی صورت گرفته، پی برد.

هدف جراح بینی از این نوع عمل بینی ، از بین بردن ایرادات ساختاری و برطرف کردن نقایص بینی مانند قوز ، پولیپ و هم اندازه کردن سوراخ ها و تیغه بینی است.

جراحی بینی طبیعی

چرا جراحی بینی طبیعی از فانتزی بهتر است؟

در جراحي بيني طبيعي پزشک سعی می کند فقط عیوب بینی را برطرف سازد و تا جای ممکن سایز طبیعی بینی فرد را حفظ کند؛ به همین دلیل تغییرات وارد شده به بینی کمتر بوده و همین کمک می کند که فرد چهره متناسب و طبیعی تری داشته و کمتر به مشکلات تنفسی دچار شود.

اما در جراحی بینی فانتزی یا عروسکی به دلیل بیش از حد کوچک شدن بینی و سوراخ ها ممکن است فرد پس از جراحی به اختلالات تنفسی و ضعف در بویایی دچار شود.

چه کسانی بهترین کاندید برای جراحی بینی طبیعی می باشند؟

زنان و مردان پس از رسیدن به سن 18 سالگی می توانند بینی خود را جراحی کنند. اما بهتر است بدانید جراحي بيني طبيعي معمولا به کسانی که بینی گوشتی دارند توصیه می شود چرا که بافت غضروفی ضعیف تری نسبت به بینی های استخوانی دارند و نیاز کمتری به تغییرات ساختاری در بینی وجود دارد.

در چه افرادی جراحی بینی نباید صورت بگیرد؟

  1. در افراد زیر 15 سال به دلیل اینکه اجزای صورت هنوز به رشد کامل خود نرسیده اند، بهتر است جراحی بینی انجام نشود.
  2. در صورتی که فرد از نظر تنفسی دچار مشکل باشد، مثلا مشکلاتی نظیر پولیپ یا آلرژی شدید ابتدا باید مشکلات تنفسی خود را درمان کرده و سپس عمل جراحی بینی را انجام دهد.
  3. افرادی که از عمل جراحی اولیه بینی آن ها کمتر از یک سال گذشته باشد.
  4. افرادی که تازه زایمان کرده اند ، حداقل تا 2 ماه پس از زایمان نباید برای جراحی بینی اقدام کنند.
  5. کسانی که نارسایی های قلبی و ریوی دارند.
  6. کسانی که به سیگار کشیدن وابستگی بیش از حد دارند. زیرا برای جراحی بینی بیمار حداقل باید بتواند یک ماه مصرف سیگار را ترک کند.
  7. افرادی که مشکلات انعقاد خون دارند ، در صورت لزوم حتما باید با پزشک خود در این مورد صحبت کنند.
  8. سالخوردگان و کودکان

جراحی بینی طبیعی

آیا افراد مبتلا به سینوزیت هم می توانند جراحي بيني طبيعي انجام دهند؟

عمل جراحی بینی طبیعی با سینوس ها ارتباطی ندارد. زیرا در جراحی بینی طبیعی پزشک بیشتر با استخوان و غضروف بینی سرو کار دارد. بنابراین جراحي بيني طبيعي نه تنها برای مبتلایان به سینوزیت ضرر ندارد ، حتی گاهی به دلیل از بین رفتن انحراف بینی ، سینوزیت نیز درمان می شود.

پاسخ

دوازده − 8 =

Call Now Buttonتماس با دکتر