جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی : امروزه یکی از رایج ترین عمل های زیبایی در کشور ما، جراحی بینی يا رينوپلاستي می باشد که به منظور اصلاح ایرادات ظاهری و حتی عملکردی بینی انجام خواهد شد و بیشترین طرفدار را در میان خانم ها به خود اختصاص داده است.

محل قرار گیری بینی و همچنین این مسئله که برجسته ترین عضو صورت می باشد، تاثیر بسزایی در چهره داشته و با دارا بودن کوچک ترین ایراد، زیبایی صورت را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

اما پس از به اتمام رسیدن جراحی ، فرم بینی به مدل های مختلفی در می آیند. اینکه فرم و شکل نهایی بینی به چه صورت درآید به عوامل مختلفی همچون نوع بینی ، سلیقه بیمار و تناسبات صورت و مهارت جراح بستگی دارد.

در واقع مدل های نهایی بینی به سه دسته طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی تقسیم بندی می شوند. بینی فانتزی یکی از رایج ترین مدل های بینی است که معمولا خانم ها به آن علاقمند هستند و خواستار عروسکی یا فانتزی شدن بینی خود می باشند.

جراحی بینی فانتزی

در ادامه به بررسی تفاوت های این سه بینی می پردازیم.

تفاوت بینی فانتزی با بینی طبیعی و نیمه فانتزی

  • مهم ترین ویژگی ای که بینی فانتزی را از بینی طبیعی و نیمه فاتنزی متمایز ساخته، شدت و میزان قوس بینی می باشد. در بینی فانتزی فاصله نوک بینی تا لب حدود 95 الی 100 درجه است و این زاویه موجب می شود تا نوک بینی نسبت به بینی طبیعی سربالا تر گردد.
  • این در حالیست که زاویه نوک بینی تا لب در بینی های طبیعی کمتر بوده و حدود 90 الی 95 درجه است. در بینی های نیمه فانتزی هم این زاویه مابین بینی طبیعی و فانتزی می باشد.
  • یکی دیگر از تفاوت های بینی های فانتزی و طبیعی در این است که فانتزی شدن فرم بینی تنها برای افرادی مناسب است که از بینی استخوانی برخوردار هستند و افرادی که دارای بینی گوشتی هستند کاندید مناسبی برای جراحی بینی فانتزی نمی باشند.
  • اما انجام جراحی بینی طبیعی محدودیتی نداشته و انواع بینی استخوانی و گوشتی از این نوع عمل نتیجه مطلوبی کسب خواهند کرد.

نکته

افرادی که قصد انجام جراحی بینی فانتزی را دارند، باید توجه داشته باشند که از عمل بینی خود انتظار منطقی و معقولی داشته باشند. در واقع این جراحی ریسکدار بوده و در صورتی که بینی بیش از حد قوس دار یا سربالا شود، ممکن است تناسبات صورت فرد را بهم بریزد. به عنوان مثال بینی کوچک به روی صورت پهن رخ زیبایی ندارد. همچنین بیش از حد کوچک شدن بینی احتمال بروز مشکلات تنفسی را افزایش می دهد.

انتخاب جراح بینی خوب

همانطور که گفته شد، جراحی بینی فانتزی از ریسک بالایی برخوردار است، بنابراین نیازمند دقت بالایی است و جراح بینی باید در این زمینه از تجربه و مهارت بالایی برخوردار باشد.

به طبع عمل زیبایی بینی هم از جراحی های فوری نیست که فرد برای انجام آن عجله داشته باشد؛ بنابراین بدون عجله و با دقت بیشتر به انتخاب جراح بینی خوب بپردازید تا بدون مواجه شدن با عوارضی خاص، نتایج مطلوبی از رینوپلاستی کسب نمایید.

پاسخ

نه + بیست =

Call Now Buttonتماس با دکتر