جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

در ابتدا باید بگوییم که بینی گوشتی دارای پوست ضخیم ،غضروف ضعیف و نازک می باشد. همچنین روش های قدیمی جراحی بینی اثر مثبت و موثری در نتیجه جراحی بینی گوشتی ندارد زیرا که با تراشیدن غضروف ها و نازک کردن آن ها با گذر زمان به شکل و حالت قبل خود باز می گردد.

اما امروزه با تقویت غضروف های بینی و استحکام اسکلت آن همراه با فرم دادن به بینی انجام می شود که نتیجه آن بسیار موثر است به گونه ای که برگشت پذیری به حالت اول و افتادگی بینی گوشتی را به حداقل یا حتی به صفر می رساند.

در واقع تکنیک جراحی بینی نوین، غضروف را از تیغه وسط بینی یا سپتوم برمی دارند و در قسمت نوک بینی قرار می دهند، این اقدام موجب تقویت غضروف های موجود در نوک بینی خواهد شد.

 

جراحی بینی گوشتی

 

برگشت پذیری بینی گوشتی

امروزه افرادی که بینی گوشتی دارند از آن ناراضی می باشند و به همین علت متقاضی انجام جراحی زیبایی بینی می باشد اما با شنیدن جملاتی مانند برگشتن به حالت قبل بینی های گوشتی و مشاهده نارضایتی افراد از جراحی بینی خود منصرف شده اند.

در جواب به این افراد باید گفت که اکثر عوارض ناشی از هر جراحی زیبایی بینی به جراح بینی مربوط و وابسته است.

چنانچه جراح بینی فردی متخصص و ماهر در زمینه کاری خود باشد هیچگونه عوارضی بعد از جراحی بینی حتی انجام جراحی بینی گوشتی که عملی به مراتب سخت تر از جراحی بینی های استخوانی است رخ نخواهد داد.

به این دوستان پیشنهاد می شود که به هنگام انتخاب دکتر جراح بینی خود  در جهت انتخاب درست و معقول به سراغ بیماران آن ها که چند سال از عمل آن ها می گذرد بروند و بیشتر در مورد جراح بینی تحقیق کرده و بررسی های لازم را انجام دهند تا از آینده بینی خود و نداشتن مشکل در تنفس بعد از جراحی زیبایی بینی اطمینان حاصل کنند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی

  1. پس از انجام جراحی زیبایی بینی گوشتی در صورت مشاهده علائم ذیل سریعا به جراح بینی خود مراجعه کنید یا با منشی او تماس بگیرید.
  2. در هفته اول پس از جراحی زیبایی بینی خونریزی بینی به صورت خونابه و به مقدار کم می باشد که امری طبیعی محسوب می شود چنانچه خونریزی غیر از این بود باید به جراح بینی مراجعه کرد.
  3. در صورت بروز تب و بالا رفتن درجه بدن ( بالای 38 درجه ) با منشی جراح بینی تماس بگیرید.
  4. در صورتی که پس از جراحی بینی دچار حالت تهوع ، استفراغ و اسهال شدید به پزشک خود مراجعه کنید.
  5. همچنین در برخی از مواقع پس از جراحی بینی فرد متوجه ضربان بالای قلب و تنفس سریع و غیر طبیعی در خود می شود که توصیه ما در این وضعیت این است که به جراح بینی مراجعه کنید.
  6. هنگام استراحت دو بالشت در دو طرف سر خود قرار دهید تا سر را رو بالا نگه دارید تا زمان خواب با چرخیدن ضربه ای به بینی وارد نشود.
  7. به مدت 3 الی 4 روز بعد از جراحی برای کاهش تورم از کمپرس یخ استفاده کنید اما به این نکته توجه داشته باشید از فشار دادن آن بر روی بینی خودداری کنید.
  8. از دیگر مواردی که باید در دوره نقاهت به آن توجه داشت استحمام می باشد، توصیه می شود به مدت 2 روز بعد از عمل جراحی بینی از استحمام خودداری شود و پس از آن به گونه ای استحمام کرد که گچ بینی خیس نشود.
  9. گچ بینی پس از گذشت 7 الی 10 روز از روی بینی توسط جراح برداشته می شود.
  10. جهت برداشتن گچ بینی دکتر سیما منتظر لطف الهی توصیه می نماید که به حمام رفته تا گچ بینی خیس شود تا به راحتی بتوان آن را از بینی جدا کرد.

پاسخ

سیزده − 12 =

Call Now Buttonتماس با دکتر