جراحی پلک

جراحی پلک

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی به دلیل تاثیر بسزایی که در زیبایی ظاهر افراد دارد، دومین جراحی زیبایی پرطرفدار در ایران به شمار می رود.

ممکن است در هنگام ایستادن در مقابل آینه و نگاه کردن به چهره خود متوجه شوید که ظاهر چشم های تان به دلیل وجود پف در زیر آن، افتادگی پوست پلک بالا و غیره شادابی خود را از دست داده و به همین دلیل موجب شده تا سن شما بیشتر به نظر برسد.

جای هیچگونه نگرانی نیست زیرا با انجام جراحی زیبایی پلک که یک جراحی کاملاً ایمن و ساده است می توان ایرادات موجود در پلک را برای همیشه برطرف کرده و زیبایی چشم ها را دو چندان کرد.

همچنین باید بگوییم که تنها هدف از انجام جراحی زیبایی پلک ، زیبایی بیشتر پلک ها و چهره نبوده و با انجام این جراحی زیبایی می توان مشکلات بینایی ناشی از افتادگی شدید پلک های فوقانی را نیز برطرف کرد.

 

جراحی پلک

 

انواع جراحی پلک

جراحی زیبایی پلک دارای سه نوع است که عبارتند از:

  • جراحی پلک فوقانی : اگر جراحی زیبایی پلک با هدف از بین بردن ایرادات پلک بالایی انجام شود به آن بلفاروپلاستی پلک فوقانی می گویند.
  • جراحی پلک تحتانی : در صورتی که جراحی زیبایی پلک با هدف برطرف کردن مشکلات موجود در پلک پایین انجام گیرد به آن بلفاروپلاستی پلک تحتانی گویند.
  • جراحی پلک توام فوقانی و تحتانی : اگر جراحی زیبایی پلک به طور همزمان بر روی پلک بالا و پایین انجام شود، بلفاروپلاستی توام فوقانی و تحتانی نامیده می شود.

لازم به ذکر است که بلفاروپلاستی ممکن است فقط بر روی یک پلک یا هر چهار پلک انجام گیرد.

انتظارات نامعقول از جراحی پلک

برخی از افراد با مراجعه به جراحان زیبایی از آن ها می خواهند تا چشم آن ها را گربه ای یا مصری نمایند.

یک جراح پلک خوب و با وجدان به افراد توضیح می دهد که جراحی زیبایی پلک با هدف گربه ای شدن حالت چشم، منجر به باز ماندن پلک ها در حین خواب، آبریزش دائمی از چشم ها و با افزایش سن موجب پیدا کردن ظاهری زشت شده و افراد را از انجام آن باز می دارد.

 

جراحی پلک

 

بیهوشی یا بی حسی موضعی؟

جراحان زیبایی برای انجام بلفاروپلاستی با توجه به شرایط بیمار و نوع عمل از دو روش بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی بهره می گیرند.

در واقع می توان گفت بیهوشی عمومی برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که شدت و میزان ایرادات موجود در پلک های آن ها بیشتر بوده و جراحی زیبایی پلک آن ها به زمان بیشتری نیاز داشته باشد.

نحوه انجام جراحی زیبایی پلک

برای اینکه محل بخیه بعد از بلفاروپلاستی پلک فوقانی مشخص نباشد، جراح زیبایی اقدام به ایجاد یک برش در چین هایی که به طور طبیعی در پلک های افراد وجود دارند نموده و پس از آن قسمتی از پلک به منظور حذف بافت های چربی و زیر پوستی اضافی برداشته می شود.

برای انجام جراحی پلک پایین ، جراحان زیبایی برش لازم را در زیر مژه ها یا در داخل سطح پلک ایجاد می کنند.

 

پاسخ

1 × 2 =

Call Now Buttonتماس با دکتر