لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد : یکی از رایج ترین دغدغه هایی که از دیرباز در بین افراد جامعه بخصوص بانوان وجود داشته است، از بین بردن موهای زائد می باشد که امروزه این دغدغه توسط تکنولوژی ليزر موهاي زائد برطرف شده است. لیزر موهای زائد از طریق دستگاه هایی که مخصوص انجام این کار هست انجام می پذیرد.

روش انجام کار این دستگاه ها بدین صورت است که موهای زائد در معرض پالس نور تولید شده توسط دستگاه قرار گرفته و فولیکول مو را از بین می برد و موجب عدم رشد مجدد آن می گردد. دقت دستگاه های لیزر به گونه ای طراحی شده که هیچگونه صدمه ای به پوست وارد نکرده و فقط تا لایه ای که ریشه مو وجود دارد نفوذ می کند و آن را تحت تاثیر قرار می دهد.

هرچند که انجمن متخصصان پوست آمریکا معتقدند بین 20 الی 30 درصد از موهای لیزر شده امکان برگشت دارند اما با وجود این هم باز رفع موهای زائد توسط لیزر و حتی کم کردن میزان این موها ارزشمند است.

لیزر موهای زائد

ویژگی های لیزر موهای زائد

از ویژگی های قابل ملاحظه در ليزر موهاي زائد باید به صرفه جویی در زمان افراد اشاره کرد. شخصی که ليزر موهاي زائد انجام می دهد می تواند بدون داشتن کوچکترین نگرانی و بدون برنامه ریزی قبلی برای ازبین بردن موهای زائد خود، در هر زمان که ارده کند در مهمانی، استخر، باشگاه و اماکن این چنینی حضور یابد. علاوه بر آن ليزر موهاي زائد برخلاف اپلاسیون موجب شل شدن پوست و برخلاف ژیلت و تیغ سبب ایجاد جوش و حساسیت پوستی نمی شود.

جلسات درمانی لیزر موهای زائد

فرآیند ليزر موهاي زائد زود بازده نبوده و معمولا رفع موهای زائد یک ناحیه از بدن توسط لیزر، طی یک دوره شش الی ده جلسه ای انجام می پذیرد. مدت زمان این جلسات به نوع پوست، ضخامت مو و میزان تیرگی و روشنی آن ها بستگی دارد. همچنین ناحیه ای که مورد رفع موهای زائد توسط لیزر قرار می گیرد نیز می تواند تعداد جلسات را تحت تاثیر قرار دهد.

در جلسات ابتدایی فاصله بین هر جلسه معمولا بیت 3 تا 4 هفته می باشد اما مدت این فاصله در جلسات آخر بیشتر می شود.

فواید لیزر موهای زائد

از فواید و مزایایی که می توان برای ليزر موهاي زائد نام برد به موارد زیر اشاره می کنیم:

  • کم شدن قابل ملاحضه موها
  • نازک شدن تارهای مو
  • کمرنگ شدن و ناپیدا شدن موها
  • کاهش سرعت رشد مو

لیزر موهای زائد

عوارض لیزر موهای زائد

گرمای شدید لیزر چنانچه به درستی کنترل نشود می تواند موجب بروز سوختگی در ناحیه ای که تحت اشعه لیزر قرار گرفته است شود یا اگر از عینک های محافظ چشم استفاده نگردد امکان بروز آسیب به چشم وجود دارد. البته توجه داشته باشید در صورتیکه ليزر موهاي زائد در کلینیک یا مطب معتبر انجام پذیرد امکان بروز این عوارض به صفر می رسد.

لیزر موهای زائد موجب ناباروری می شود؟

از سوالات رایجی که برای فرد متقاضی ليزر موهاي زائد پیش می آید این است که آیا ليزر موهاي زائد ناحیه بیکینی باعث نازایی و ناباروری در افراد می گردد؟

جواب این سوال خیر است زیرا اشعه لیزر به هیچ وجه به لایه های زیرین پوست و بافت بدن نفوذ نکرده و هیچگونه آسیب مخربی روی باروری و تولید مثل افراد نخواهد داشت.

پاسخ

2 × 4 =

Call Now Buttonتماس با دکتر