پرسش و پاسخ درباره جراحی بینی

پرسش و پاسخ درباره جراحی بینی

پرسش و پاسخ درباره جراحی بینی : بیماران پس از جراحی بینی با سوالات بسیاری مواجه می شوند و چنانچه به پزشک خود دسترسی نداشته باشند نگران شده و استرس می گیرند. به همین جهت ما در این مقاله سعی کردیم به برخی از متداول ترین سوالات مربوط به جراحی بینی پاسخ دهیم تا در صورت مواجه شدن با آن از پاسخ آن ها مطلع باشید.

تا چند مدت پس از جراحی ، بینی متورم خواهد بود ؟

به طور کلی به دلیل تغییرات ایجاد شده در بینی و آسیب وارد شدن به بافت آن ، بینی متورم خواهد شد. اما پس از جراحی بینی غالبا تا 3 روز تورم و کبودی صورت به حداکثر رسیده و رفته رفته بهبود می یابند. اما تورم بینی کمی متفاوت از تورم صورت بوده و بهبودی و کاهش یافتن آن مستلزم صبر بیشتری است. در واقع ورم بینی با سرعت کمتری کاهش می یابد و حداقل تا سه ماه ورم خواهد داشت. اما تورم بینی پس از یک سال به طور کامل فروکش کرده و فرم نهایی بینی قابل رویت است.

پرسش و پاسخ درباره جراحی بینی

پس از جراحی بینی دلیل گرفتگی بینی چیست ؟

در واقع به دلیل تورم و التهاب بینی قسمتی از راه تنفسی مسدود شده یا باریک تر می شود. به این دلیل است که تا مدتی پس از عمل بینی بیمار با گرفتگی بینی مواجه خواهد شد. اما باید گفت که جای نگرانی نیست و پس از مدتی که تا حدودی تورم و التهاب بینی کاهش یافت به طور کامل برطرف می شود.

استفاده از چسب تا چند مدت پس از جراحی بینی ضروری است ؟

غالبا تا دو ماه استفاده از چسب بینی ضرورت دارد. اما این زمان می تواند در افراد مختلف متغیر باشد ، چرا که سرعت بهبودی در همه افراد یکسان نیست. البته بهتر است در این مورد با جراح بینی خود صحبت نمایید.

تا چند مدت پس از جراحی بینی امکان ورزش کردن وجود ندارد ؟

تا دو هفته اول از انجام کلیه فعالیت های ورزشی سنگین که با افزایش ضربان قلب همراه هستند خودداری نمایید و تنها کار های سبک همچون پیاده روی با سرعت پایین انجام دهید. اما پس از گذشت سه ماه انجام سایر فعالیت های ورزشی بلامانع است ، البته توجه داشته باشید که به بینی ضربه وارد نشود.

آیا پس از جراحی بینی امکان استخر رفتن وجود دارد ؟

توصیه می شود حداقل تا دو ماه از رفتن به استخر ، سونا و جکوزی خودداری نمایید. چرا که کلر موجود در استخر تاثیر منفی بر پوست و بینی خواهد داشت.

آیا غیرقرینگی سوراخ های بینی پس از عمل قابل اصلاح است ؟

به طور کلی پس از جراحی بینی ممکن است بیمار متوجه عدم قرینگی سوراخ های بینی خود شود که در بیشتر مواقع به دلیل تورم بینی بوده و پس از فروکش کردن تورم به طور کامل برطرف می شود ، بنابراین اصلا جای نگرانی نیست. اما در صورتی که این مشکل پس از یک سال خود به خود برطرف نشد می توان به راحتی نسبت به اصلاح آن اقدام نمود.

پاسخ

13 + نوزده =

Call Now Buttonتماس با دکتر